piątek, 3 kwietnia 2015

Guma do żucia

Zobacz tweety od @HowardFarran: https://twitter.com/HowardFarran/status/584226730933555201?s=09
Ok, zgoda, że żucie gumy pobudza wydzielanie śliny i wspomaga zwalczanie złego oddechu.
ALE...
Trzeba zachować w tym umiar. Nawykowe, ciągle żucie gumy bardzo źle wpływa na stawy skroniowo żuchwowe. Zaczynają one być przeciążone, tor ich pracy się zmienia na nieprawidłowy i zaczynają boleć przy rozwieraniu szczęk.

4 komentarze:

  1. A proszę mi napisać, czy rzucie gumy zmniejsza powody do powstawania prochnicy na zebach? Jeśli bede rzuc przynajmniej 1 h dziennie to czy bede miec mniejsze prawdopodobieństwo prochnicy? Nie chcialabym jej potem leczyc u mojego lekarza - http://lux-dent.com.pl/leczenie-prochnicy-wroclaw/ - przynajmniej nei tak czesto.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moim zdaniem dla zmniejszenia próchnicy najważniejsze jest prawidłowe mycie zębów po każdym posiłku, stosowanie nitek dentystycznych oraz wizyty u higienistki co parę miesięcy celem profesjonalnego oczyszczenia zębów z osadu i kamienia nazębnego.
    Pogląd że żucie gumy moze zastąpic normalną higienę jamy ustnej wydaje mi sie błędny.

    OdpowiedzUsuń
  3. Artykuł wspaniale skupia się na istotnych detalach, oferując nowatorskie spojrzenie na temat. https://ochotanausmiech.pl/jakie-sa-przyczyny-wad-zgryzu-i-jak-je-leczyc/

    OdpowiedzUsuń
  4. Regularne wizyty u stomatologa to klucz do utrzymania zdrowia jamy ustnej. Profesjonalna opieka zapewnia bezpieczeństwo, prewencję chorób i utrzymanie pięknego uśmiechu. Warto dbać o swoje zęby! https://modent-lomza.pl/

    OdpowiedzUsuń